Usługi stomatologiczne – portfel bez dna

Stomatolog szczecin zajmuje się wieloma zabiegami w celu poprawy jamy ustnej pacjenta. Implantologia jest to podstawowa metoda, którą można określić jako fundament we wszystkich zabiegach. To właśnie implanty imitują zęby, które wypadły nam bądź zostały usunięte w sposób mechaniczny, bądź są tak chore przez chorobę jaką jest próchnica. Stomatolog szczecin zajmuje się wieloma innymi zabiegami , chociażby usuwa osad, a także kamień nazębny.  Jak wiadomo utrzymanie jamy ustnej jest bardzo ważne, kiedy chcemy mówić o tym że mamy zdrowe zęby, niekrwawiące dziąsła ,i także jakże ważny świeży oddech, nie tylko po spożyciu gumy do żucia, lub odświeżających drażetek.

Zabieg czyszczenia zębów wykonywany jest specjalnymi do tego aparatami, czyli są nim aparat ultradźwiękowy i piaskarka. Oba te przyrządy bardzo dobrze oczyszczają osad nawet w szczelinach zębów. Stomatolog zajmie się potem wypolerowaniem  zębów specjalną pastą, wszystko po to, aby nasze zęby były naprawdę piękne , gładkie i błyszczące. Taki zabieg warto wykonywać regularnie najlepiej co 6, 7 miesięcy. Potem już powierzchnię zębów można pokryć specjalnym lakierem fluorowym. Stomatolodzy wykonują także zabieg, jakim jest lakowanie. Jeśli chodzi o utrzymywanie czystości w głębszych szczelinach w trzonowcach, a także zębach przedtrzonowych, które nie zawsze możemy dokładnie umyć.

Wykonano wiele badań, które powiedziały, że uszczelnianie bruzd zębowych zapobiega przed próchnicą, której skutkiem może być wypadanie zębów.  Utrzymywanie laku w ustach powinno być stosowane co sześć miesięcy.  Najlepiej kiedy wykonywany będzie, kiedy bruzdy nie są jeszcze zajęte przez próchnicę. Stomatolog  powierzchnię żującą  wypełnia lakierem szczelinowym, wzbogaconym często fluorem. Taki fluor ma wiele funkcji dzięki niemu jest zwiększona odporność szkliwa na działanie kwasów. Więc chyba nie warto już dłużej zwlekać i należy udać się do dentysty najlepiej w Szczecinie, gdyż tam znajdują się najlepsi specjaliści. Po takich zabiegach nasze zęby będą zachwycać.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Write your comment Here