Usługi stomatologiczne – gdzie najtaniej

Stomatolog szczecin zajmuje się wieloma metodami, które maja na celu pomoc w przypadku chorób zębów. Wykonywane są zabiegi takie jak: implantologia, wybielanie zębów, czy nawet leczenie ortodontyczne. Lecz zajmuje się tym ostatnim i powiedzmy sobie co to właściwie jest. Leczenie ortodontyczne zajmuje się przede wszystkim na tym aby przywrócić zębom właściwe ułożenie zębów, ale także szczęki i niekiedy żuchwy względem siebie. Dzięki tej metodzie można skutecznie wyrównać i właściwie ustawić zęby w łuku zębowym. Wyglądają one nie dość, że bardzo estetycznie ale i bardzo zdrowo. Bo trzeba pamiętać o tym , że zęby które są źle ustawione i kiedy mamy wadę zgryzu prowadzi to czasem do chorób przyzębia a także i dziąseł, lecz także i wiele zmian w stawach skroniowo- żuchwowych.

Zęby, które stoją poza łukiem zębowym bardzo trudno je odpowiednio i właściwie umyć, co prowadzi do powstawania próchnicy. A ta z kolei nawet do ich wypadania. Przez próchnicę też  czasami trzeba wstawiać implanty. Takie leczenie może być przeprowadzane u osób w różnym wieku. Jest wiele takich aparatów ortodontycznych które są dostosowywane do każdego pacjenta indywidualnie.  Aparaty możemy podzielić na dwie grupy, czyli stałe i ruchome. Te ruchome to można zdejmować, szczególnie używane są przez młodszych pacjentów od 4 do 12 roku życia. Aparat trzeba wtedy nosić przez kilkanaście godzin na dobę.

W zależności od tego jak pacjent będzie współpracował, czyli nakładał ten aparat to widać najlepsze rezultaty. Natomiast aparaty stałe można zastosować u dzieci, ale także i dorosłych ludzi. Kiedy wszystkie zęby są stałe, a mleczne dawno powypadały. Kiedy ma się taki aparat wtedy bardzo ważne jest utrzymywanie szczególnej higieny jamy ustnej. Zalecane jest stosowanie wtedy specjalnych szczotek do zębów, nitek do czyszczenia, a także płukanek, to pomaga w tym, żeby jama ustna była w pełni zadbana i czysta. Aparaty stałe są nawet czasami bardzo estetyczne i pięknie wyglądają. Niektórym ich obecność się bardzo podoba.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Write your comment Here